Prezes Zklaster na podium!

Prezes Zklaster na podium!

Znany z pasji i nieustępliwości polski rajdowiec, ale również inwestor, anioł biznesu oraz innowator, został doceniony przez mieszkańców Dolnego Śląska w plebiscycie na Osobowość Roku 2018 Gazety Wrocławskiej. 

Albert Gryszczukz dużą przewagą wygrał głosowanie w powiecie zgorzeleckim, aby później stanąć na drugim stopniu podium w wielkim finale wojewódzkim.

Kandydatów do wyróżnień nominowała redakcyjna kapituła pod przewodnictwem redaktora naczelnego "Gazety Wrocławskiej"- Arkadiusza Franasa. Czytelnicy głosowali na osobowość roku w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Właśnie w tej ostatniej kategorii, na Alberta Gryszczuka zagłosowało blisko 3,5 tysiąca osób.

- Już od początku grudnia nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w dolnośląskich miastach i powiatach, dokonywali przeglądu swoich publikacji z całego roku, na bazie czego zaproponowali nominacje kandydatów - mówi Arkadiusz Franas, redaktor naczelny "Gazety Wrocławskiej"

Niewątpliwie do nominacji i dużego sukcesu Alberta Gryszczuka w plebiscycie, przyczyniły się spektakularne osiągnięcia, które były jego udziałem w 2018 roku.  Popularny w Zgorzelcu kierowca rajdowy i żeglarz ma na swoim koncie znaczące sukcesy w branży energetycznej. Jego strategia biznesowa opiera się na wdrażaniu pomysłów i projektów wysokiego ryzyka, zarówno pod względem biznesowym, jak i technologicznym. Doświadczenie zdobyte na polu sportowej rywalizacji z powodzeniem przeniósł do biznesu. Jest inwestorem, wspierającym i wdrażający projekty z różnych dziedzin, na wczesnym etapie rozwoju.

Obszarem działań Alberta Gryszczuka są przede wszystkim technologie przyszłości. Jako specjalista zajmuje się integracją systemów, które pozwalają uzyskać nowe funkcjonalności w dziedzinie energii odnawialnej, elektromobilności, eko-konwersji, finansów, oczyszczania powietrza, mechaniki oraz optyki. Pomysłodawca i założyciel wielu Klastrów Energii i ich aktywny członek. Albert Gryszczuk jest mi.in. założycielem i prezesem Stowarzyszenia koordynującego Zgorzelecki Klaster Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii i Efektywności Energetycznej (Zklaster), gdzie buduje jedną z największych w Polsce farm elektrowni fotowoltaicznych i wiatrowych. W ubiegłym roku opracował samonośną platformę terenową, posiadającą dedykowany, w 100% elektryczny, napęd do jazdy w ekstremalnie trudnych warunkach terenowych. Na jej bazie, w ramach Huba Innowacji, znajdującego się w Zklastrze, zbudowany został Sokół 4x4 – w pełni elektryczny pojazd z napędem 4x4.

- Ja i mój zespół, mamy świadomość, że jesteśmy dopiero na początku ekscytującej drogi łączenia najnowszych światowych technologii i energetyki, w szczególności tej odnawialnej. Przed nami wielka przygoda. Pierwszy, bardzo ważny, krok wykonaliśmy w ubiegłym roku, udowadniając wszystkim, że liczą się nie tylko odważne palny, ale przede wszystkim skuteczność w ich realizacji. Jestem dumny z mojego zespołu, że udało nam się stworzyć tak wysoce zaawansowane technologicznie projekty, jak chociażby Sokół 4x4, czy Block Power Cub – podsumowuje Albert Gryszczuk.

Albert Gryszczuk – sportowiec i członek zespołu R-Six Team – wielokrotnie reprezentował polskie barwy m.in. podczas słynnego Rajdu Dakar, czy prestiżowych regat Fastnet Race. Jako inicjator Klastrów Energetycznych, od dawna wspiera działania na rzecz rozwoju lokalnej efektywności energetycznej oraz powstawania zasobów odnawialnych źródeł energii. Najprawdopodobniej już w przyszłym roku, Albert Gryszczuk powróci na trasę Dakaru w aucie własnej konstrukcji, ze 100% elektrycznym i autonomicznym napędem 4x4. Jak się dowiedzieliśmy, przygotowania idą pełną para i są już w bardzo zaawansowanej fazie.